Prawidłowa segregacja odpadów (cz. 2)

Prawidłowa segregacja odpadów (cz. 2)

Co zrobić ze zużytymi kablami, ładowarkami, myszkami komputerowymi, butelkami po perfumach lub zbitymi talerzami. Podpowiadamy w kolejnej ściądze prawidłowego segregowania!
- Ładowarki, kable, myszki komputerowe, oddajemy jako zużyty sprzęt do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Barcinie Wsi w dniach jego funkcjonowania (rozpiska na stronie Wodbaru). Jeśli są to małe ładowarki, baterie, wrzucamy je do pojemnika przed Urzędem Miejskim w Barcinie. Można także zgłosić odbiór sprzętu RTV z domu, raz na kwartał (odbiór w wyznaczony dzień).
- Butelki po perfumach bez nakrętek i mechanizmu spryskującego wrzucamy do pojemnika na szkło. Jeśli nakrętka, korek są plastikowe, umieszczamy w pojemniku na plastik, szklane - w pojemniku na szkło. Mechanizm spryskujący wrzucamy do pojemnika na odpady zmieszane. Jeśli nie jest możliwe rozebranie butelki, całość wrzucamy do pojemnika na odpady zmieszane!
- Zbite talerze, kubki, szklanki, klosze od żyrandola, szyby od drzwi, lądują w pojemniku na odpady zmieszane.

- Widoczne na zdjęciach przykłady - żyrandol oraz słuchawka prysznicowa - też nie powinny znaleźć się w żadnej z wiat!. Żyrandole, lampki, kinkiety, lampki choinkowe to elektroodpady, z kolei słuchawka prysznicowa to odpad remontowy. Obydwa te przedmioty powinny trafić do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych Barcinie Wsi.


Drukuj