Prawidłowa segregacja odpadów (cz. 3)

Prawidłowa segregacja odpadów (cz. 3)

- Ładowarki, kable, myszki komputerowe, oddajemy jako zużyty sprzęt do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Barcinie Wsi w dniach jego funkcjonowania (rozpiska na stronie Wodbaru). Jeśli są to małe ładowarki, baterie, wrzucamy je do pojemnika przed Urzędem Miejskim w Barcinie. Można także zgłosić odbiór sprzętu RTV z domu, raz na kwartał (odbiór w wyznaczony dzień).
Widoczne na zdjęciach odpady - kanapy, fotele, dywany wykładziny, szyby z witryn i drzwi - powinny trafić do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów w Barcinie Wsi w dniach jego funkcjonowania (rozpiska na stronie Wodbaru).
  • Przypominamy jednocześnie, że jeśli ktoś nie może przetransportować zużytego sprzętu do PSZOK-u , może zgłosić jego odbiór z domu. Ten realizowany raz na kwartał (odbiór w wyznaczony dzień).
  • W kwestii ubrań, jeśli te nie nadają się do przekazania na cele charytatywne, powinny znaleźć się w pojemniku na odpady ZMIESZANE!

W przyblokowych wiatach zamontowane są specjalne zgniatarki, które - jak widać - mogą służyć nie tylko do zgniatania butelek typu PET‼️

Apelujemy, by korzystać z tego urządzenia. Pojemniki na metal i tworzywa sztuczne szybko się zapełniają. Zgnieciona butelka, kartonik po mleku lub soku zajmuje w pojemniku znacznie MNIEJ miejsca.

Przy okazji jeszcze raz podkreślamy - KARTONY PO MLEKU, SOKACH, ŚMIETANACH WRZUCAMY DO POJEMNIKÓW NA METAL I TWORZYWA SZTUCZNE OZNACZONE KOLOREM ŻÓŁTYM. NIE WRZUCAMY ICH DO POJEMNIKÓW NA PAPIER‼️


Drukuj