Prawidłowa segregacja odpadów (cz. 6)

Prawidłowa segregacja odpadów (cz. 6)

Wbrew pozorom szyby i szklanki nie powinny trafiać do pojemnika na szkło. Dlaczego? Ponieważ nie jest to produkt poddany recyklingowi. Jak więc segregować szklane odpady?

  • szyby, jeśli są w kawałkach wrzucamy do czarnego pojemnika na odpady zmieszane, jeśli są większe - traktujemy je jako odpady wielkogabarytowe i odstawiamy do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów.
  • szklanki - wrzucamy do pojemnika czarnego na odpady zmieszane.
Do pojemników na szkło nie wrzucamy także luster oraz żarówek!
  • jeśli lustro jest małe, kosmetyczne, jego miejsce jest w czarnym pojemniku na odpady zmieszane, jeśli duże z ramą - odstawiamy do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów,
  • żarówki tradycyjne - możemy wrzucić do pojemnika na odpady zmieszane,
  • żarówki nowej generacji np. LED - Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów lub zwracamy do sklepu, w którym zostały zakupione (punkty takie mają obowiązek przyjąć żarówki nieodpłatnie). Tego typu żarówki można też wrzucić do pojemnika znajdującego się przed Urzędem Miejskim w Barcinie.
Do pojemników na szkło wrzucamy zatem: słoiki, butelki – OPRÓŻNIONE! Warto także wiedzieć, że przed wyrzuceniem butelek i słoików ich mycie nie jest potrzebne, podobnie jak zrywanie etykiet (te nie są uznawane za zanieczyszczenie).

Przypominamy i apelujemy jednocześnie do wszystkich osób korzystających z dobrodziejstw znajdujących się w Parku Wolności w Barcinie o wrzucanie odpadów do postawionych tu pojemników ! Stoją tu m.in. pojemniki na poszczególne rodzaje odpadów takie jak szkło czy metale i tworzywa sztuczne. Segregujmy śmieci także w tym miejscu.

Drukuj