Zakład Usług Miejskich

Informacje dla Mieszkańców Gminy Barcin: budynki komunalne, cmentarz, targowisko

Podsumowanie Akcji „Zima” w gminie Barcin
czytaj więcej

Podsumowanie Akcji „Zima” w gminie Barcin

Zimowe miesiące nie spowodowały uciążliwości na gminnych drogach zarówno dla kierowców, jak i naszego przedsiębiorstwa.


Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe „Wodbar” Sp. z o.o. w Barcinie zajmuje się zimowym utrzymaniem dróg.  Zima 2018/2019 nie była uciążliwa, dlatego, na przestrzeni kilku ostatnich lat,  sezon ten należał do najspokojniejszych. Ze względu na małe opady śniegu, interwencje polegały głównie na zwalczaniu śliskości i gołoledzi na drogach i chodnikach w gminie Barcin. Priorytetem były drogi, po których poruszają się autobusy szkolne.

Zimowe utrzymanie dróg na terenie gminy Barcin
czytaj więcej

Zimowe utrzymanie dróg na terenie gminy Barcin

Przypominamy, iż w okresie zimowym, w przypadku opadów śniegu czy gołoledzi, Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe „Wodbar” Sp. z o.o. w Barcinie, odśnieżanie i usuwanie śliskości  na drogach gminnych realizuje w określonej kolejności.

W I kolejności utrzymania, zarówno w Barcinie i w Piechcinie, znajdują się drogi, których zarządcą jest gmina Barcin, i które są najczęściej uczęszczane.

W Barcinie są to ulice: Dworcowa, Lotników, 4-go Stycznia, Plac 1 Maja (część ulicy łącząca się z ul. św. Wojciecha), ul. św. Wojciecha (do granicy miasta), ul. Jakuba Wojciechowskiego, ul. Artylerzystów, ul. dr Stanisława Krzysia, ul. Podgórna, ul. Mickiewicza, ul. Kościelna oraz dojazd od ul. Wojska Polskiego do ul. Artylerzystów (obok biblioteki).