Zakład Usług Miejskich

Informacje dla Mieszkańców Gminy Barcin: budynki komunalne, cmentarz, targowisko

Informujemy, że od dnia 04.05.2020 zostają zniesione ograniczenia w funkcjonowaniu targowisk
czytaj więcej

Informujemy, że od dnia 04.05.2020 zostają zniesione ograniczenia w funkcjonowaniu targowisk

Informujemy, że od dnia 04.05.2020 zostają zniesione ograniczenia w funkcjonowaniu targowisk osiedlowych w Barcinie przy ulicy Mogileńskiej oraz w Piechcinie przy ulicy Wiertników – w dni robocze od poniedziałku do piątku - z zastrzeżeniem, że dotychczasowe ograniczenia zostają zniesione dla artykułów żywnościowych oraz pochodzenia rolnego i ogrodniczego (żywność przetworzona i nieprzetworzona, kwiaty, sadzonki itp.).

Możliwość sprzedaży pozostałych artykułów jest nadal wstrzymana – do odwołania.

Zimowe utrzymanie dróg na terenie gminy Barcin
czytaj więcej

Zimowe utrzymanie dróg na terenie gminy Barcin

Przypominamy, iż w okresie zimowym, w przypadku opadów śniegu czy gołoledzi, Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe „Wodbar” Sp. z o.o. w Barcinie, odśnieżanie i usuwanie śliskości  na drogach gminnych realizuje w określonej kolejności.

W I kolejności utrzymania, zarówno w Barcinie i w Piechcinie, znajdują się drogi, których zarządcą jest gmina Barcin, i które są najczęściej uczęszczane.

W Barcinie są to ulice: Dworcowa, Lotników, 4-go Stycznia, Plac 1 Maja (część ulicy łącząca się z ul. św. Wojciecha), ul. św. Wojciecha (do granicy miasta), ul. Jakuba Wojciechowskiego, ul. Artylerzystów, ul. dr Stanisława Krzysia, ul. Podgórna, ul. Mickiewicza, ul. Kościelna oraz dojazd od ul. Wojska Polskiego do ul. Artylerzystów (obok biblioteki).