Zakład Usług Miejskich

Informacje dla Mieszkańców Gminy Barcin: budynki komunalne, cmentarz, targowisko

UWAGA !!!
czytaj więcej

UWAGA !!!

Szanowni Państwo,


Szanowni Mieszkańcy Gminy Barcin.


Informujemy, że od dnia 10.10.2020 r. w związku z opuszczeniem strefy czerwonej przywrócone zostaje funkcjonowanie targowisk gminnych w Barcinie i w Piechcinie.


Sprzedających na targowiskach gminnych  zobowiązujemy do przestrzegania następujących zasad:

  • zachowanie odległości między stanowiskami handlowymi co najmniej 1,5 m (w przypadku targowiska zlokalizowanego przy ulicy 4 Stycznia w Barcinie co drugie stanowisko wolne – na czas obowiązywania tych zasad nie obowiązuje rezerwacja miejsc);
  • w przypadku stoisk gastronomicznych z konsumpcją na miejscu – na 1 osobę powinny przypadać minimum 4 metry kwadratowe powierzchni;
  • odległość między sprzedawcą a klientem – co najmniej 1,5 metra;
  • każde stanowisko wyposażone w środek do dezynfekcji rąk.


Zarówno sprzedający jak i kupujący zobowiązani są do zakrywania ust i nosa za pomocą maseczki, chusty lub przyłbicy oraz zachowania dystansu społecznego co najmniej 1,5 m!!!


Prosimy także korzystać ze stanowisk do dezynfekcji rąk.,

Informujemy, że od dnia 04.05.2020 zostają zniesione ograniczenia w funkcjonowaniu targowisk
czytaj więcej

Informujemy, że od dnia 04.05.2020 zostają zniesione ograniczenia w funkcjonowaniu targowisk

Informujemy, że od dnia 04.05.2020 zostają zniesione ograniczenia w funkcjonowaniu targowisk osiedlowych w Barcinie przy ulicy Mogileńskiej oraz w Piechcinie przy ulicy Wiertników – w dni robocze od poniedziałku do piątku - z zastrzeżeniem, że dotychczasowe ograniczenia zostają zniesione dla artykułów żywnościowych oraz pochodzenia rolnego i ogrodniczego (żywność przetworzona i nieprzetworzona, kwiaty, sadzonki itp.).

Możliwość sprzedaży pozostałych artykułów jest nadal wstrzymana – do odwołania.

Informujemy, że od dnia 16.05.2020 zostają zniesione ograniczenia w funkcjonowaniu targowisk miejskich w Barcinie oraz w Piechcinie dotyczące asortymentu towarów.  Od tego dnia sprzedawać można wszystkie produkty - z uwzględnieniem zapisów regulaminu targ
czytaj więcej

Informujemy, że od dnia 16.05.2020 zostają zniesione ograniczenia w funkcjonowaniu targowisk miejskich w Barcinie oraz w Piechcinie dotyczące asortymentu towarów. Od tego dnia sprzedawać można wszystkie produkty - z uwzględnieniem zapisów regulaminu targ

Informujemy, że od dnia 16.05.2020 zostają zniesione ograniczenia w funkcjonowaniu targowisk miejskich w Barcinie oraz w Piechcinie dotyczące asortymentu towarów.

Od tego dnia sprzedawać można wszystkie produkty - z uwzględnieniem zapisów regulaminu targowisk w tym zakresie.

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym w kierunku zakażenia koronawirusem SARS CoV-2 informujemy, że wszystkie targowiska gminne zostają wyłączone z funkcjonowania do odwołania.  Za powstałe utrudnienia przepraszamy.
czytaj więcej

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym w kierunku zakażenia koronawirusem SARS CoV-2 informujemy, że wszystkie targowiska gminne zostają wyłączone z funkcjonowania do odwołania. Za powstałe utrudnienia przepraszamy.

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym w kierunku zakażenia koronawirusem SARS CoV-2 informujemy, że wszystkie targowiska gminne zostają wyłączone z funkcjonowania do odwołania.

Za powstałe utrudnienia przepraszamy.

Informujemy, że od dnia 09.05.2020 zostają zniesione ograniczenia w funkcjonowaniu targowiska miejskiego w Barcinie przy ulicy 4 Stycznia
czytaj więcej

Informujemy, że od dnia 09.05.2020 zostają zniesione ograniczenia w funkcjonowaniu targowiska miejskiego w Barcinie przy ulicy 4 Stycznia

Informujemy, że od dnia 09.05.2020 zostają zniesione ograniczenia w funkcjonowaniu targowiska miejskiego w Barcinie przy ulicy 4 Stycznia - z zastrzeżeniem, że dotychczasowe ograniczenia zostają zniesione dla artykułów żywnościowych oraz pochodzenia rolnego i ogrodniczego (żywność przetworzona i nieprzetworzona, kwiaty, sadzonki itp.). Możliwość sprzedaży pozostałych artykułów jest nadal wstrzymana – do odwołania.

Zimowe utrzymanie dróg na terenie gminy Barcin
czytaj więcej

Zimowe utrzymanie dróg na terenie gminy Barcin

Przypominamy, iż w okresie zimowym, w przypadku opadów śniegu czy gołoledzi, Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe „Wodbar” Sp. z o.o. w Barcinie, odśnieżanie i usuwanie śliskości  na drogach gminnych realizuje w określonej kolejności.

W I kolejności utrzymania, zarówno w Barcinie i w Piechcinie, znajdują się drogi, których zarządcą jest gmina Barcin, i które są najczęściej uczęszczane.

W Barcinie są to ulice: Dworcowa, Lotników, 4-go Stycznia, Plac 1 Maja (część ulicy łącząca się z ul. św. Wojciecha), ul. św. Wojciecha (do granicy miasta), ul. Jakuba Wojciechowskiego, ul. Artylerzystów, ul. dr Stanisława Krzysia, ul. Podgórna, ul. Mickiewicza, ul. Kościelna oraz dojazd od ul. Wojska Polskiego do ul. Artylerzystów (obok biblioteki).