Zimowe utrzymanie dróg na terenie gminy Barcin

Zimowe utrzymanie dróg na terenie gminy Barcin

Przypominamy, iż w okresie zimowym, w przypadku opadów śniegu czy gołoledzi, Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe „Wodbar” Sp. z o.o. w Barcinie, odśnieżanie i usuwanie śliskości  na drogach gminnych realizuje w określonej kolejności.

W I kolejności utrzymania, zarówno w Barcinie i w Piechcinie, znajdują się drogi, których zarządcą jest gmina Barcin, i które są najczęściej uczęszczane.

W Barcinie są to ulice: Dworcowa, Lotników, 4-go Stycznia, Plac 1 Maja (część ulicy łącząca się z ul. św. Wojciecha), ul. św. Wojciecha (do granicy miasta), ul. Jakuba Wojciechowskiego, ul. Artylerzystów, ul. dr Stanisława Krzysia, ul. Podgórna, ul. Mickiewicza, ul. Kościelna oraz dojazd od ul. Wojska Polskiego do ul. Artylerzystów (obok biblioteki).

W Piechcinie są to ulice: Okrężna, Dworcowa, Skalników, Wiertników, Bielawska.

W II kolejności utrzymania w Barcinie znajdują się ulice: Wojska Polskiego, Słowackiego, Kasprowicza, Reymonta, Orzeszkowej, Kochanowskiego, Plac 1 Maja (pozostała część), Wyzwolenia, Łąkowa, Konopnickiej, Pakoska przy blokach (droga i parking), Sienkiewicza, Klonowa, Bolesława Prusa, a także drogi z parkingiem przed budynkami wielorodzinnymi przy ul. Lotników 3 i 15.

W II kolejności utrzymania w Piechcinie znajdują się ulice: Pałacowa, Podgórna, droga boczna od ulicy Zaleskiej (dojazdowa do garaży).

W III kolejności utrzymania w Barcinie znajdują się ulice: Wierzbowa (odcinek z kostki betonowej obok Orlika), tzw. biała droga za Bankiem Spółdzielczym na starym mieście, Mostowa, Kasztanowa, Dąbrowiecka, dojazd do cmentarza komunalnego przy ul. Żnińskiej, ulica boczna od ul. św. Wojciecha i ulica boczna od ulicy Krotoszyńskiej.

W III kolejności utrzymania w Piechcinie znajdują się ulice: Ogrodowa i Fabryczna.

Jeśli chodzi o sołectwa, w pierwszej kolejności utrzymania znajdują się trasy przejazdu autobusów szkolnych. Są to:

  • w Młodocinie łącznik drogi wojewódzkiej nr 251 i drogi powiatowej nr 2364 C
  • droga gminna nr 130314C Mamlicz- Gulczewo – Augustowo
  • w Barcinie (ul. Polna) Wolice Dolne – Wolice Górne
  • droga gminna nr 130304 C Piechcin – Zalesie Barcińskie – Sadłogoszcz
  • Piechcin – Aleksandrowo (od stadionu do wiaduktu za linią kolejową)
  • drogi gminne nr 130301 C i nr 130302 C w Mamliczu
  • w Kani  od skrzyżowania z DW 254 przy starej szkole do świetlicy wiejskiej
  • w Barcinie Wsi część drogi gminnej 130308 C i dalej przez drogę tłuczniową do DW 254.

Pozostałe drogi sołectw odśnieżane są na telefoniczne zgłoszenie sołtysów wsi. Konieczność interwencji prosimy zgłaszać właściwym dla lokalizacji drogi sołtysom.


Drukuj